Welke uitwerking het platte dak op de Westerse bouwcultuur zou hebben, zal de uitvinder ervan zelfs in zijn stoutste dromen niet hebben voorspeld. Rotterdam is gezegend met een oppervlak van 3.700 voetbalvelden aan plat dak – maar hoe moet de stad hier in de toekomst eigenlijk mee omgaan?
Opgeschrikt door de coronapandemie kijken we met andere ogen naar de toekomst. Juist onze daken kunnen ruim baan geven aan een evenwichtige en inclusieve stad, voortbouwend op de schouders van reuzen.
Het essay schreef Teun ter gelegenheid van de 2020-editie van de Rotterdamse Dakendagen. Het is te lezen op Vers Beton en op de website van de Dakendagen als pdf in het Nederlands en in een Engelse vertaling te downloaden.





